Pogrzeb świecki

Pogrzeb świecki jest uroczystością, która odbywa się bez udziału osoby duchownej. Taka ceremonia ma miejsce w sytuacjach, kiedy Zmarły za życia nie wyznawał żadnej religii lub nie życzy sobie udziału osoby duchownej. Pogrzeb świecki może być pozbawiony wszelkich elementów nawiązujących do religii, ale na życzenie najbliższych Zmarłego niektóre symbole mogą zostać umieszczone w kaplicy.

pogrzeb świecki

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie uroczystości pogrzebowej jest mistrz ceremonii, który w najpiękniejszy sposób pożegna drugiego człowieka. Taka osoba wyróżnia się umiejętnością pięknego przemawiania oraz empatią. Celem mistrza ceremonii jest najgodniejsze pożegnanie drugiego człowieka. Na życzenie rodziny, może on również odczytać mowę pogrzebową przygotowaną przez najbliższych.

Zakład pogrzebowy Róża w Gdyni zadba o to, aby każdy pogrzeb odbył się możliwie jak najgodniej. Ceremonie pogrzebowe zorganizowanie przez pracowników zakładu pogrzebowego w Gdyni wyróżniają się indywidualnym charakterem oraz podniosłą atmosferą.