Całodobowe numery tel. +48 669 233 299, +48 511 777 545 biuro@roza24.pl

Balsamacja

Balsamacja (tanatopraksja) ? zabieg polegający na zahamowaniu rozkładu ciała zmarłego. Dzięki temu procesowi, możliwe jest wystawienie zwłok na widok publiczny w temperaturze pokojowej (w otwartej trumnie) oraz ich transportowanie na dalekie odległości. Pozwala ona także na długie przechowywanie zmarłego w chłodni lub bez dostępu do niej oraz na eksponowanie ciała w kaplicy przy panującej temperaturze otoczenia bez obawy, że pojawią się nieoczekiwane zmiany w wyglądzie zmarłego.

Zabieg balsamacji pozwala na doprowadzenie ciała zmarłego do naturalnego wyglądu oraz usunięcie bakterii, mogących zagrażać ludziom mającym styczność ze zmarłym. Balsamacja likwiduje wszelkie objawy choroby, na które cierpiał zmarły oraz koryguje oznaki śmierci tj.:(plamy opadowe, sine uszy, paznokcie).

Ciało po zabiegu balsamacji nie wydziela przykrych zapachów i zachowuje naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne dla bliskich, żegnających bliską sercu osobę.

Bez zabiegu balasamacji oraz rekonstrukcji pośmiertnej niektóre zwłoki po wypadkach lub ciężkich chorobach nie są pokazywane rodzinom. Dzięki tanatopraksji i rekonstrukcji jest to możliwe. Zabieg przeprowadzamy z całym szacunkiem należnym osobie zmarłej. Zabieg tanatopraksji nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok.

Najbardziej skuteczną metodą , aby zlikwidować wszelkie oznaki śmierci doprowadzić do naturalnego wyglądu i pozbawić je wszelkich bakterii zagrażających nam żyjącym jest Balsamacja (Konserwacja zwłok), którą się wykonuje ze względów: -sanitarnych ? higienicznych ? estetycznych ? praktycznych ? prawnych ? psychologicznych ? ze względu na normy prawne ? ze względu na aspekty religijne.

Zabieg tanatopraksji może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca specjalne uprawnienia.

Usługa wykonywana jest przez dyplomowanego i doświadczonego balsamistę, posiadającego stosowne certyfikaty, działającego na zlecenie Zakładu Pogrzebowego ?RÓŻA?

Zapraszamy do przeczytania artykułu w gazecie bałtyckiej

Nasze oddziały

Witomińska 17A, Gdynia
tel. 570 456 454
Godziny Otwarcia:
Pn ? Pt 9.00 do 15.00
Sob. 10.00 do 13.00

Chylońska 163, Gdynia
tel. 570 004 445
Godziny Otwarcia:
Pn ? Pt 9.00 do 16.00

Spokojna 7, Gdynia
Wystawa nagrobków
tel. 669 233 299
tel. 511 777 545